Fraksiyonel Lazer

Cildimizdeki lekeler, izler, kırışıklıklar yaş, genetik ve çevresel faktörlerle oluşmaktadır. Cildimiz tüm vücudumuzu örten bir örtüdür. Bu örtü dış etkenlere karşı bizi korur. Aynı zamanda vücudun ısı kaybını önler. Derimiz vücuttaki su dengesinin de önemli bir koruyucusudur. Cildimiz aynı zamanda zararlı maddelerinde atılımını sağlayan önemli bir organımızdır. Sanılanın aksine cildimiz statik yani durağan bir organ değildir. Sürekli değişip kendini yenilir. Cildin en üst tabakasındaki bu yenilenme nedeniyle cilt sürekli yapılanma içindeki bir organdır. Dış etkenler ve bazı içsel nedenlerle cildimizde lekeler ve izler oluşur. Ciltte yaşla kırışıklıklar oluşur. Tüm bunları önlemek için cildimizi olabildiği kadar bu etkilerden korumalıyız. Fakat ne yaparsak yapalım bazı nedenlerle bu olası durumlar başımıza gelecektir.Cilt bakımı, cildi nemlendirme, güneş koruyucular cildi genç tutmak için kullanılan yöntem ve maddelerdir.

Fakat ne yazık ki birçok madde ve yöntemin ne kadar faydalı olduğu konusu tartışmalıdır. Bu nedenle bilimsel ve kanıta dayalı yöntem ve maddelere ihtiyaç duyulmuştur. Cildimizdeki iz ve lekeleri yok etmek için yeni yöntemler aranmaktadır. Ciltteki yaşlılıkla oluşan leke, kırışıklık ve izlerden herkes kurtulmak ister. Fakat bunun nasıl olacağı konusu değişik yöntem arayışlarına neden olmuştur. Bu değişik yöntem arayışları teknolojik cihazların tıp alanına girmesiyle önemli ölçüde boyut değiştirmiştir. Lazerlerin cilt gençleştirme ve cilt yenileme uygulamalarına girmesi dermatoloji bilimi açısından önemli bir gelişme olmuştur. Öyle ki eskiden hiç geçirilemeyen leke ve izler önemli ölçüde tedavi olanağı bulmuştur. Bu uygulamalarla uğraşan dermatolog ve plastik cerrahi uzmanları cilt leke ve izlerinin tedavilerinde lazerleri yoğun olarak kullanmaktadırlar.

Fraksiyonel Lazer Nedir ?

Fraksiyonel lazerler günümüzde cilt gençleştirme, leke tedavisi ve iz tedavilerindeki en yeni yöntemdir. Özellikle karbondioksit fraksiyonel lazerin bu kullanımlarda ön plana çıktığı ve birçok uzman doktorun karbondioksit fraksiyonel lazeri tercih ettiğini görmekteyiz. Karbondioksit fraksiyonel lazer cildin derinlerine inebilir. Bu sayede derin izlerde de başarı ile kullanılmaktadır. Sivilce izleri gibi zor izlerde bile çok başarılı tedavi sağlanmaktadır. Aynı zamanda lekelerin ve yaşlılığa bağlı kırışıklıkların tedavisinde gerçekten çok başarı ile uygulanan bir lazerdir. Cilt izlerinin yanı sıra cilt gençleştirmede kullanılan bu lazerler gözaltı morlukları, genişlemiş gözeneklerin tedavisinde çok başarıyla uygulanmaktadır. Cildin tam anlamı ile yeniden yapılanması sağlanmaktadır. Cilt daha parlak, daha pürüzsüz ve lekesiz olmaktadır. Cildinize dokunduğunuzda değişimi mutlaka hissedersiniz.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis